Kancelaria Prawna Nieruchomości Szamotuły

Kancelaria Gospodarowania Nieruchomościami Szamotuły ma za cel swojej działalności najważniejsze zagadnienia należące do tematyki handlu nieruchomościami w Szamotułach

Profesjonalnie podpowiadamy w sprawach dotyczących sprzedaży, darowizny, dzierżawy lub wynajmowania nieruchomości. Udzielamy pomocy w zebraniu potrzebnych danych, a następnie asystujemy przy sporządzaniu odpowiednich umów, zarówno przenoszących własność, jak i tych zobowiązujących do jej przeniesienia (przedwstępnych).

Oferujemy też fachowe doradztwo prawne w zakresie dziedziczenia nieruchomości, udziału w nieruchomości, oraz nabywania nieruchomości poprzez zapis zwykły. W sferze naszych zainteresowań znajduje się także tematyka wywłaszczeń i zasiedzeń oraz kupowania nieruchomości obciążonej prawem dożywocia.

Wykonujemy dodatkowo usługi prawne w zakresie współwłasności – zniesienia jej, rozliczenia nakładów i ochrony posiadania. Oferujemy rozwiązania prawne w obrębie służebności: gruntowych, przesyłu, czy mieszkania.

Na prośbę klienta pośredniczymy w opracowywaniu operatów szacunkowych, a także radzimy w dziedzinie opłat związanych z nieruchomościami. Oferujemy pomoc w zakresie otrzymywania pozwoleń na budowę mając na względzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego,
Po dokonaniu transakcji dotyczącej nieruchomości zajmujemy się kwestiami związanymi z działaniem wieczystoksięgowym. I to zarówno, jeżeli chodzi o zakładanie ksiąg wieczystych, jak i dokonywanie wpisów oraz konfrontowanie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym w trybie procesowym.