Kancelaria Prawna Nieruchomości Poznań

Kancelaria Gospodarowania Nieruchomościami Poznań ma za cel swego istnienia główne zagadnienia leżące w obrębie tematu handlu nieruchomościami w Poznaniu

Fachowo doradzamy w kwestiach dotyczących sprzedaży, przekazywania, dzierżawy i najmu nieruchomości. Udzielamy pomocy w zebraniu koniecznych danych, a następnie towarzyszymy przy spisywaniu odpowiednich umów, zarówno przenoszących własność, jak i tych przewidujących jej przeniesienie (przedwstępnych).

Proponujemy dodatkowo fachowe doradztwo prawne w tematyce dziedziczenia nieruchomości, udziału w nieruchomościach, czy nabycia nieruchomości poprzez zapis zwykły. W obrębie naszych zainteresowań znajduje się też temat wywłaszczeń i zasiedzeń oraz nabycia nieruchomości nad którymi ciąży prawo dożywocia.

Oferujemy oprócz tego usługi prawne z zakresu współwłasności – zlikwidowania jej, rozliczenia nakładów i ochrony posiadania. Proponujemy rozwiązania prawne w dziedzinie służebności: gruntowych, przesyłu, czy mieszkania.

Na życzenie klienta bierzemy udział w opracowywaniu operatów szacunkowych, a także doradzamy w dziedzinie opłat dotyczących nieruchomości. Oferujemy pomoc w kwestii uzyskiwania pozwoleń na budowę mając na uwadze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego,
Po dokonaniu transakcji dotyczącej nieruchomości zajmujemy się kwestiami związanymi z działaniem wieczystoksięgowym. I to zarówno, jeżeli chodzi o zakładanie ksiąg wieczystych, jak i dodawanie wpisów oraz uzgadnianie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym w trybie procesowym.